Uzmanlık Alanları BK Medical

Cerrahi

Beyin ve Omurilik Cerrahisi

Gelişmiş Görselleştirme: Teknolojik algoritmaları ve otomatik yüksek çözünürlüklü görüntü ayarları sayesinde lezyon sınırlarını ve çevresini daha fazla ayrıntı ile görmenize olanak sağlar.

Hastanın İlerlemesini İzleyin: Dual Live Compare, Picture in Picture veya Stored Image Compare’i kullanarak canlı görüntüleri önceki taramalarla aynı anda karşılaştırın.

Cerrah Kontrolü: Sterilize edilebilir probların üzerindeki Smart Button™ ve uzaktan kumanda sayesinde steril alanda görüntünün beyin cerrahı tarafından kontrol edilmesini sağlar.

Uzaktan kumanda

Basit ve Özelleştirilebilir Kullanıcı Ara yüzü: Kullanıcı dostu, özelleştirilmiş kullanıcı profilleri oluşturabilmenize olanak sağlar.

Sterilize edilebilen Nöroşirürji Problarımızı keşfedin

Genel Cerrahi

İntraoperatif ultrason (iUS) ile aktif görüntüleme size ihtiyacınız olan gerçek zamanlı bilgileri vererek ameliyat planınızı doğrulamanıza veya güncellemenize, bilgiye dayalı klinik kararlar almanıza ve organ koruma prosedürlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur.

RESEKSİYON

Prosedür boyunca hepatik ve pankreas tümörlerini ve çevreleyen anatomiyi görselleştirin

Renkli Doppler ile küçük metastatik karaciğer lezyonu, T-Shaped Prob

İntraoperatif ultrason ile aktif görüntüleme, açık veya minimal invaziv tümör rezeksiyonlarında kritik karar vermeyi destekler.

 • Karmaşık anatomik varyasyonları görselleştirin
 • Tümör yerleşimini tanımlayın
 • Yeterli rezeksiyon sınırlarını tanımlayın
 • Vasküler yapılarla ilişkiyi anlayın
 • Cerrahi planlamayı değerlendirin ve prosedürün sonunda damar açıklığını kontrol edin
Laparoskopik Prob ile Görüntülenen Safra Kesesi Adenokarsinomu

İntraoperatif ultrason , sadece preoperatif görüntülemeye göre %25 daha fazla hepatik lezyonların bulunmasına yardımcı olur.

ABLASYON

Hepatik ve pankreas tümörlerini görselleştirin ve iğne yerleşimlerini yönlendirin

Neden İntraoperatif Ultrason kullanmalısınız?

 • Mükemmel görüntü kalitesiyle ameliyat sırasında hastalık evresinin görselleştirilmesini sağlayın.
 • İğne yerleşimlerini gerçek zamanlı olarak yönlendirin ve görüntüleyin.
 • Ablasyon öncesi ve sonrası görüntüleri birlikte değerlendirerek planladığınız sonuçları doğrulayın.

AÇIK VE MİNİMAL İNVAZİV YAKLAŞIMLAR

İntraoperatif ultrason ile aktif görüntüleme, açık veya minimal invaziv tümör rezeksiyonlarında kritik karar vermeyi destekler.

 • Mükemmel görüntü kalitesiyle ameliyat sırasında hastalık evresinin görselleştirilmesini sağlayın
 • Karmaşık anatomik varyasyonları görselleştirin ve tümörün yerini belirleyin
 • Yeterli rezeksiyon sınırlarını tanımlayın
 • İğne yerleşimlerini yönlendirin ve görüntüleyin
 • Cerrahi planlamayı değerlendirin ve prosedürün sonunda damar açıklığını kontrol edin
Laparoskopik Prob ile görüntülenen renkli Doppler ile karaciğer metastatik lezyonu

GELİŞMİŞ LAPAROSKOPİK PROBU I12C4f KEŞFEDİN

ROBOTİK PROB ROB12C4 KEŞFEDİN

 • TilePro çok girişli ekran ile ultrason görüntülerinin kusursuz entegrasyonu
 • ProGrasp kullanarak cerrah kontrolü
 • 3.5 metrelik kablosu ile ameliyathanede kullanım rahatlığı
 • Kolay temizlik ve sterilizasyon seçenekleri

TAMAMEN STERİLİZE EDİLEBİLEN GENİŞ PROB YELPAZEMİZİ KEŞFEDİN

Robotik Cerrahi

ROBOTİK KONTROLLÜ GERÇEK ZAMANLI INTRAOPERATİF GÖRÜNTÜLEME

İntraoperatif ultrason, cerrahların iyi huylu ve kötü huylu lezyonları, önemli arterleri ve diğer anatomik yapıları hızlı, gerçek zamanlı ve daha yüksek hassasiyetle bulmasına ve görselleştirmesine yardımcı olur.

bk5000 ultrason sistemi ve YENİ Rob12C4 Robotik Probu ile, hastalarınız için en iyi sonuçları elde etmek üzere ilgi alanlarına kolayca ulaşmanızı ve net bir şekilde görmenizi sağlar.

DAHA FAZLA ULAŞIN. DAHA FAZLA GÖRÜN.
DAHA FAZLA TEDAVİ EDİN.

 • Mükemmel görüntü kalitesi ve geniş bir görüş alanı ile kritik anatomiyi güvenle görselleştirin
 • Geliştirilmiş oldukça esnek kablo ve küçük prob profili ile ulaşılması zor alanlara erişim elde edin
 • Ameliyathane rahatlığı için tasarlanmıştır:
 • Ultrason dönüştürücünün ProGrasp™ Forseps kullanılarak cerrah tarafından kontrolü
 • Ultrason görüntülerinin TilePro™ çoklu giriş ekranıyla sorunsuz entegrasyonu
 • Kolay temizleme ve sterilizasyon seçenekleri

KULLANIM YERLERİ

Parsiyel Nefrektomi

Gerçek zamanlı intraoperatif ultrason, tümörün sınırlarını ve derinliğini doğrulamanıza ve sıcak iskemi süresini, pozitif sınırları, arterlerdeki hasarı ve sağlıklı doku rezeksiyonunu en aza indirmenize yardımcı olur.

Kistik Renal Tümör

Hepatobilier Cerrahi

İntraoperatif ultrason, tek başına preoperatif görüntülemeye göre %10-25 daha fazla hepatik lezyon belirlemeye yardımcı olabilir.
Karaciğer rezeksiyonlarını, distal pankreektomileri ve daha fazlasını desteklemek için intraoperatif ultrason (iUS) kullanın. iUS, cerrahi planları uyarlamaya, ilerlemeyi değerlendirmeye ve organ koruyucu prosedürleri gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Pankreatik Tümör

Miyomektomi

Çalışmalar,minimalinvaziv miyomektomi sırasında bulunan miyomların %63’ünün submukozal veya intramural olduğunu ve bu nedenle endoskoplarla görülmediğini ve uterin miyomlarının %10 kadarının ameliyat öncesi transvajinal ultrasonografide saptanmadığını göstermektedir.
Gerçek zamanlı intraoperatif ultrason, gizli miyomları bulmanıza ve bilinmeyen miyomları tespit etmenize yardımcı olur.
Rob12C4 prob, kalan miyomları en aza indirmeye yardımcı olmak için mükemmel, gerçek zamanlı görüntüleme ve geniş bir görüş alanı sunar.

Kolorektal Cerrahi

 • Gelişmiş ultrason görüntüleme, size tedaviyi planlamak ve sonuçları doğrulamak için ihtiyacınız olan ayrıntıları verir.
 • BK Medical’in gelişmiş 3D mimarisine sahip ultrason görüntülemesi, normal ve anormal anorektal anatomi, rektal kanser ve diğer rektal durumların ayrıntılarını görselleştirmenize yardımcı olur.
 • Aşağıdakileri görselleştirmek için BK Medical’in gelişmiş görüntüleme özelliğini kullanın:
 • Anal sfinkter yaralanmaları
 • Fistüller
 • Apseler
 • Rektal polipler ve kitleler

ÇEVRİMDIŞI İŞ İSTASYONUNUZ İÇİN YENİ BKVIEWER

bkViewer yazılımı, ultrason sistemi iş akışını taklit eden kullanımı kolay bir arayüzle 3D veri kümelerini çevrimdışı olarak incelemenize olanak tanır.

ANOREKTAL GÖRÜNTÜLEME İÇİN PROBLAR

Özel ve sterilize edilebilir endokavite 3D ve anorektal 3D problarımız, hastayla temas eden hiçbir ek aksesuar veya hareketli parça olmadan 3D görüntüler ve veri setleri elde etmenizi sağlar. 360° görüntüleme özellikleri, rektum duvarının katmanlarını son derece yüksek çözünürlükte görmenizi sağlar.

Üroloji

MR Füzyon Biyopsi

HIZLI. ESNEK. ETKİLİ.

bkFusion, hızlı, esnek ve etkili bir MRI-ultrason füzyon prostat biyopsisi çözümüdür. bkFusion’ın etkili saptama oranlarına sahip olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır, ürologlar için tasarlanmış hızlı ve basit bir iş akışına sahiptir ve transperineal ve transrektal prostat biyopsileri için bir dizi seçenek arasından seçim yapma esnekliği sunar.

GÜVENEBİLECEĞİNİZ SONUÇLAR

bkFusion ile kayıt hatalarını veya deformasyonları gerçek zamanlı olarak tespit etmeye yardımcı olmak için organ sınırlarının net bir şekilde görselleştirilmesiyle biyopsinizi güvenle hedefleyebilirsiniz.

HIZLI, SORUNSUZ ÇALIŞMA İÇİN ENTEGRE SİSTEM

bkFusion ile karmaşık olmak zorunda değildir. bkFusion biyopsilerinin yedi dakika kadar hızlı olduğu kaydedilmiştir.

bkFusion’ın tamamen entegre, tek operatörlü çözümü, bir ürolog tarafından sorunsuz ve verimli kullanım sağlar, böylece prosedürünüz boyunca kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

BENZERSİZ BİR ÇÖZÜM PLATFORMU

TRANSPERİNEAL
FREEHAND

Transperineal Biplan Probu ve Sensörü sayesinde Freehand Transperineal Füzyon Biyopsi yapmanıza olanak sağlar.

STABİLİZE

Transperineal Biplan Probu ve Stepper sayesinde probu sabitleyerek Transperineal Füzyon Biyopsi yapmanıza olanak sağlar.

TRANSREKTAL

Eşsiz Triplan Probu ve Navigasyon sensörlerine sahip Yüksek Çözünürlüklü tek probda Endfire ve Sidefire görüntüleri elde edebilmenize olanak sağlar.

Prostat Brakiterapi

BK Medical, ultrason kılavuzluğunda brakiterapi alanında bir liderdir çünkü geliştirme kaynaklarımızı bu kanser tedavisine ayırdık . Sonuç olarak, müşterilerimize sunabileceğimiz eksiksiz bir “prostat için brakiterapi paketimiz” var.

Endocaviter Biplan probu, hassas prostat brakiterapisinde güven sağlar. Eşzamanlı çift düzlemli görüntüleme (sagital ve transvers görünüm), iğne yerleştirme sırasında daha iyi yönlendirme ve prostat bezinde kaynak yerleştirme konusunda daha fazla güven sağlar.

Varian Brakiterapi cihazı ile dijital entegrasyon sağlar.

 • Daha kolay şekillendirme ve hacim ölçümleri
 • Sistemde ve bilgisayarda görüntülenen aynı görüntüler
 • Otomatik kalibrasyon

Genel Görüntüleme

Böbrek Görüntüleme

BK Medical sistemleri, gelişmiş böbrek görüntüleme, ölçüm ve biyopsi için üstün görüntü kalitesi sağlar. Anatomik ayrıntıları ve varyasyonları görün ve böbrek taşlarını bulun. Son derece hassas renkli Doppler ile kan akışını görselleştirin ve ölçün.

Penil ve Testis Görüntüleme

Son derece hassas renkli Doppler ile testislerdeki ve penil arterlerdeki kan akışını görselleştirin. Spektral Doppler kullanarak kan akışını incelemek ve ölçmek mümkündür. Ereksiyondan önce ve ereksiyon sırasındaki arteriyel hızın karşılaştırılması genellikle erektil disfonksiyonun nedeni için bir açıklama sağlayabilir.

Pelvik Taban

Tam pelvik taban resmi için gelişmiş ultrason görüntüleme

BK Medical’in gelişmiş 3D mimarisine sahip ultrason görüntülemesi, anatomiyi görselleştirebilmeniz, tedaviyi planlayabilmeniz ve sonuçları değerlendirebilmeniz için çok bölmeli pelvik taban muayeneleri yapmanıza yardımcı olur.

Transperineal, endovajinal ve endoanal tarama kullanan çok bölmeli görüntüleme, tam pelvik taban resmi için ihtiyacınız olan bilgileri almanızı sağlar. 3D görüntüleme, hasta ziyaretinden sonra 3D veri setini gözden geçirmenizi sağlar.

Gerçek zamanlı, dinamik muayeneler, aşağıdakiler için anatomiyi görselleştirmenize, tedaviyi planlamanıza ve sonuçları değerlendirmenize yardımcı olur:

 • İdrar ve dışkı kaçırma
 • Pelvik ve vajinal ağrı
 • Pelvik ve organ prolapsusu
 • Vajinal kistler ve kitleler

Diğer Uzmanlıklar

Anestezi

Üst / Alt Ekstremite Sinir Blokları
Bölgesel sinir blokları için, net ultrason görüntüleme, hedef alan çevresindeki yapıların görselleştirilmesi ve iğne yerleşiminin güvenilir bir şekilde yönlendirilmesi için çok önemlidir.

Spinal Sinir Blokları
Epidural ve diğer spinal sinir bloklarını güvenle gerçekleştirmek için ultrason, işlem boyunca iğnenin görselleştirilmesine olanak tanır.

Damar yolu
Ultrason, hat yerleşimlerinde ve her türlü vasküler erişimde doğruluğu ve güvenliği artırabilir, iğneyi tekrar tekrar yerleştirme girişimleri olmadan yönlendirmeye yardımcı olur.

Ortopedi ve MSK

Ortopedik ve diğer kas-iskelet görüntüleme için, net ultrason görüntüleri, hedef bölgenin etrafındaki yapıların görselleştirilmesi ve prosedürlerin güvenilir bir şekilde yönlendirilmesi için çok önemlidir. bkSpecto ve transdüser yelpazesi ile, aşağıdaki prosedür türlerini planlamak ve yönlendirmek için ihtiyaç duyduğunuz ayrıntıları alacaksınız:

 • Kasların ve Tendonların Görselleştirilmesi
 • Enjeksiyonlar
 • Aspire Edilen Sıvı
 • Spor yaralanmaları
 • Travma

Kadın Sağlığı

Kadın sağlığı görüntülemesinde, prosedürlerin güvenilir bir şekilde yönlendirilmesi için net ultrason görüntüleri çok önemlidir. BK Medical ultrason sistemleri ile aşağıdaki prosedür türlerini planlamak ve yönlendirmek için ihtiyaç duyduğunuz ayrıntıları alacaksınız:

 • Jinekolojik İşlemler
 • OB Taraması – 1., 2. ve 3. Trimester