Uzmanlık Alanları Conmed

Cerrahi Duman Tahliye Cihazı

Cerrahi dumandaki partiküllerin %77’si standart cerrahi maskeler tarafından filtrelenmez. 

Cerrahi duman, lazerler, elektrocerrahi kalemleri, ultrasonik cihazlar ve diğer cerrahi enerji bazlı cihazların kullanımından kaynaklanan tehlikeli bir yan üründür. Bu aletler damarları dağlayıp doku, sıvı ve kanı yok ederken (buharlaştırırken), cerrahi duman olarak bilinen gaz halinde bir malzeme oluşur.

Sigarasız Yolculuğunuza Bugün Başlayın!

Havayı Temizle! 

Hayatlar sizin elinizde olduğunda, göremedikleriniz de dahil olmak üzere her ayrıntı önemlidir. Ameliyat dumanının tehlikeleri ve tesisinizi dumansız hale getirmeye nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında bilgi edinin.

Cerrahi duman ve aerosoller (“duman bulutu” )  maddelerin buharlaşması (ör. doku, sıvı, kan), gaz formuna geçmesidir. Cerrahi duman bulutunun içeriği, gaz halindeki zehirli bileşikler, ölü veya canlı hücresel materyaller, virüsler, yanmış dokular ve bakterilerden oluşmaktadır. Aynı zamanda hücresel kalıntıları, zehirli metalleri, benzen ve hidrojen siyanür gibi kimyasalları ve gaz haline geçmiş kan ve kan patojenlerini, bunun yanı sıra E.coli, Staphylo-coccus aureus, HPV and HIV bakteri ve virüslerini de içermektedir. Bazı mikroplar 72 saate kadar varlıklarını sürdürebilmektedir!

Cerrahi dumanın %95’ini su buharının oluşturması nedeniyle taşıyıcı durumdadır ve açığa çıkan fiziksel, kimyasal ve biyolojik tehlikeleri; hasta, cerrah, hemşire ve ameliyathane personeli dahil operasyon odasında bulunan herkesin alveollerine kadar taşınmasına neden olur.Cerrahi dumanın zararlarından kullanılan maskelerle kurtulmak mümkün değildir. Cerrahi dumanın oluşturacağı tehlikelerden korunmak için mutlaka bir cerrahi duman tahliye cihazı kullanmak gerekmektedir. Visiclear CONMED’in Cerrahi duman tahliyesi için sunduğu en gelişmiş akut bakım cihazıdır.

Visiclear®, SafePort™ Teknolojisi ile birleşerek, açık cerrahi, elektro cerrahi kalemi ve laparoskopik işlemlerde tıkanma uyarısı, filtre ömrü takibi ve tek dokunmayla programlanan işlem modları özelliklerine sahiptir. Visiclear®, cerrahi duman bulutunu etkili bir şekilde yakalar ve filtreler, kokuları,partikülleri ve diğer potansiyel tehlikeli olan maddeleri ortadan kaldırır.VisiClear  Whisper Technology, benzersiz ses kalitesiyle ultra sessiz çalışmayı garanti eder.

Güvenlik için VisiClear ® , personelin kontamine bir portla temas etme riskini azaltan SafePort Technology’yi kullanır. Bir tıkanıklık uyarısı güvenlik özelliği, bir tıkanma meydana geldiğinde tıbbi personeli uyarır. Hassas renkli dokunmatik ekranın kullanımı kolaydır, minimum eğitim gerektirir ve eldivenli elle çalıştırılabilir. Otomatik aktivasyon cihazı olan EZLink ® , tahliye cihazını uzaktan açıp kapatmak için kullanılabilir ve filtre ömründen tasarruf sağlar. Üç çalışma modundan biri (Laparoskopik, Açık Tüp ve Elektrocerrahi Kalem Modu) kolayca seçilebilir ve filtre ömrü cerrahi prosedüre göre otomatik olarak özelleştirilir. ViroSafe ® Sıvı Tuzağı, filtreleme sisteminin bütünlüğünün korunmasına ve filtre ömrünün korunmasına yardımcı olmak için sıvıları yakalamak üzere tasarlanmıştır.

Visiclear® cihazı elektro koter kalemi ile iki şekilde kullanılabilir. Bunlardan birincisi hastanelerde kullanılan standart koter kalemlerine takılabilen tubing sistemli PenAdapt adaptörüdür. İkincisi, Buffalo Filter şirketinin özel olarak ürettiği Plume Pen Elite koter kalemidir.

Duman Tahliye Kalemi

Klinik olarak farklılaştırılımış üç çeşit Duman tahliye kalemi sunar.

Cerrahi prosedür ne olursa olsun, PlumePen ® Ultra zorlukların üstesinden gelir. PlumePen üstün el hareketi ve daha az bilek sürtünmesi ile cerrahı memnun edecek gelişmiş bir çok yönlü döner tasarım sunar. Ultra hafif, esnek hortum, bilek çekişini ve el yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olurken, ince, dokulu profil cerrahın tutuşunu iyileştirir.

Kapalı bıçak, herhangi bir cerrahi durumda çok yönlülük sağlayarak teleskopik yakalama portu ile uyum içinde hareket eder. Bu entegre tasarım, bıçak değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırarak zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Cam Kilit Sistemi, tehlikeli cerrahi dumanı ortadan kaldırırken enerjinin hedeflenen dokuya hassas bir şekilde uygulanmasına izin vererek güvenli konumlandırma sağlar. Kilitleme mekanizmasının etkinleştirilmesi/devre dışı bırakılması üzerine sesli bir tıklama özelliğine sahiptir.

Kompakt ve Ultra İnce

Standart elektro cerrahi kalemleriyle benzer boyutlarda ve rakiplerin elektro cerrahi kalemlerinden daha küçüktür (%46’ya varan)

Kaplamalı Gövde ve Düğme Tasarımı

Geliştirilmiş kavrama kolaylığı ve konfor sağlar. Tek parçadan oluşan kaplamalı düğme tasarımı sıvının girişini engeller ve yapışmanın önlenmesine yardımcı olur.

Ayarlanabilir Yakalama Portu

Kullanılan bıçağın uzunluğuna göre ayarlanarak duman bulutunun etkili olarak yakalanmasını sağlar.

  • Bıçağın Tamamının Görülmesi
  • Cerrahi alanda mükemmel bir görüş sağlar.
  • %25’e Varan Daha Fazla Akış
  • Rakip elektro cerrahi duman kalemlerine göre daha fazla akış sağlar.
  • Hafif Esnek Tüp
  • Elin yorulmasının giderilmesine ve bileklerdeki basıncın azaltılmasına yardımcı olur.
  • Kablo Yönetimi
  • Elektro cerrahi ünitesi kablosu ve tüpün kaynaksız birleştirilmesi teknolojisine sahiptir. Steril alanda düzeni kablo yönetimini sağlar.

Ameliyat Dumanı Neden Tahliye Edilir? Aslında oldukça basit…

1964 Tarihi Genel Cerrah Raporundan bu yana, sigara içmeyen 2,5 milyon yetişkin, Pasif içici duman soludukları için öldü.

Dumana maruz kalmanın risksiz bir seviyesi yoktur.

Erişkinlerde pasif içiciliğin neden olduğu sağlık sorunlarından bazıları koroner kalp hastalığı, felç ve akciğer kanseridir.

Sağlığınız için kötü!

Laparoskopik Duman Yönetimi

Laparoskopik Çözümler

Laparoskopi sırasında karından zehirli dumanı çıkarmak için aktif ve pasif yöntemler mevcuttu

ULPA .filtreli bir filtreleme cihazı veya kapalı bir tahliye sistemi kullanın

PlumePort® ActiV® PlumePort® ActiV®, laparoskopik prosedürler sırasında cerrahi dumanın güvenli ve etkili bir şekilde çıkarılması için tasarlanmıştır. ActiV, standart trokarlara kolayca takılır ve gürültüsüz çalışma sağlayan halihazırda mevcut olan emme sistemleri ile kullanılabilir.Yerleşik bir sıvı tutucu ile nem, engellenmemiş akışı sağlamak ve filtrasyon ortamının bütünlüğünden ödün vermeden filtre doygunluğunu önlemek için tüm prosedür boyunca etkili bir şekilde yönetilir. ActiV, ULPA filtrasyonunu korurken rakip pasif laparoskopik filtrelerden %50’ye kadar daha fazla akış kapasitesi sağlar ve yüksek nemli ortamlara maruz kaldığında rakip cihazlardan önemli ölçüde daha iyi performans gösterir.

Katalog